از ذهن فوق متفکر خود استفاده کنید

از ذهن فوق متفکر خود استفاده کنید

ذهن فوق متفکر چیست؟

افکار شما خالق واقعیت شماست. ذهنی که با افکار مثبت تقویت‌شده باشد، آن‌ها را از ضمیر باطنیِ به ذهنِ خودآگاهِ قابل اجرا هدایت می‌کند. ذهن فوق متفکر، ذهنی است قوی که همواره درصدد یافتن راه‌حل‌های گوناگون و نگرش مناسب به‌منظور رفع مشکلات است. این ذهن به‌طور خودکار حتی زمانی که شما در خواب هستید یا به چیزهای دیگری فکر می‌کنید، به دنبال یافتن بهترین راه‌حل برای اهدافی است که در آن برنامه‌ریزی کرده‌اید. دقیقاً مانند کامپیوتری برنامه‌ریزی‌شده عمل می‌کند.

 

برای فعال‌سازی و به‌کارگیری ذهن فوق متفکر، در ابتدا باید مقصد و هدف دقیق خود را به‌طور واضح مشخص کنید. 

این کار باعث میشود هدفِ ضمیر ناخودآگاه به ذهن فوق متفکر منتقل شود و از این به بعد این ضمیر ناخودآگاه شماست که به‌طور بیست‌وچهارساعته برای رسیدن به مقصود برنامهریزی میکند.

نام‌های بسیاری برای ذهن فوق متفکر وجود دارد برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: ذهنِ خدایی، فرا ذهن، عقلِ باطن هوش فرازمینی، الهام، ندای درونی، درک غریزی، شم.

 

ذهن فوق متفکر، نیازمند دستوراتی شفاف و مشخص است؛ یعنی همان جملات مثبتی که با افعالی در زمان حال بیان می‌کنید. 

تصاویر ذهنی و تابلوی آرزوها نیز قدرت تجسم آن را دوچندان می‌سازد. در این حالت ذهن شما به‌طور خودکار موانع را از سر راه برمی‌دارد و شمارا به‌سوی راه‌حل انجام کار رهنمون می‌سازد.

باید با اطمینان باور داشته باشید که در زمان و موعد مقرر به پاسخ خود دست پیدا خواهید کرد. دقت کنید پاسخ‌هایی را که ذهن فوق متفکر شما برایتان آماده می‌کند، تاریخ‌مصرف دارند پس بلافاصله بعد از درک آن‌ها، دست به عمل بزنید. این پا و آن پا کردن باعث منقضی شدن زمان پاسخ‌ها خواهد شد.

افکار خود را درگیر کارهای دیگری کنید تا ذهن شما فرصت فکر کردن به مشکل را نداشته باشد. مطمئن باشید ذهن خودآگاه، در زمان مناسب راه‌حل صحیح را به شما نشان خواهد داد.

 

چگونه می‌توان ذهن فوق متفکر خود را پرورش داد؟

۱٫       راه اول استفاده از سکوت است. سعی کنید بدون هیچ مزاحمتی تنها بنشینید و به ذهن اجازه دهید آرامش پیدا کند. در طول این مدت از وسایلی مانند تلفن و کامپیوتر که باعث حواس پرتی شما می شوند دوری کنید.میتوانید روزانه ۳۰ دقیقه را به این کار اختصاص دهید.

۲٫      هیچ تلاشی برای فکر کردن به مشکل یا هدف انجام ندهید. گوش سپردن به موسیقی آرام و ملایم می‌تواند به شما کمک کند. بگذارید ذهنتان به آن بپردازد.

۳٫     قدم زدن، شنا کردن، دویدن و ورزشهای ایروبیک نیز تأثیر بسزایی در پرورش ذهن دارد.

 

اما چگونه می‌توان فهمید که راهحل ارائه‌شده مشکل‌گشا خواهد بود؟

سه نشانه برای اطمینان از راه‌حل‌های ارائه‌شده توسط ذهن فوق متفکر وجود دارد:

۱٫       راه‌حل نشان داده‌شده، تمام حالات و جوانب را در برمی‌گیرد و به‌طور خارق‌العاده‌ای کامل است.

۲٫      این راه‌حل ساده، آشکار و بسیار بدیهی است. تا این حد که با تعجب با خودخواهید گفت چرا این ایده از اول به فکرم نرسیده بود؟

۳٫     چون پاسخ‌ها به شما الهام شده است، بدون استرس و اضطراب آن‌ها را میپذیرید و در مورد انجام آن‌ها آرامش کامل دارید.

 

نتیجه: هرگونه هدف، ایده یا نقشه‌ای که در ضمیر ناخودآگاهتان پدید می‌آید از طریق ارجاع به ذهن متفکر به واقعیت بدل خواهد شد. اطمینان کنید؛ زیرا اطمینان قفل‌های ذهن را باز میکند و اجازه میدهد ذهن با تمام قدرت به کمک شما بیاید.

 

نکته اصلی اینکه حتماً هدف واضح و مشخصی را برای ذهن ترسیم کنید.

 

با ادغام این اصول مطمئناً به قوی‌ترین ابزار هستی تجهیز می‌شوید و تمام اهداف شما دست‌یافتنی خواهند بود.

 

 

چالش #هدف_برنامه_حرکت

#محمدرضا_معاشرتی

 

 

 

(بازدید امروز: ۲)

دیدگاه بگذارید

2 نظرات روشن "از ذهن فوق متفکر خود استفاده کنید"

avatar
ترتیب:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
منصوره احترامي
مهمان

ممنون از نوشته زیباتون این نوشته های شما به من خیلی کمک میکنن تا مسیرم رو زودتر و راحتتر پیدا کنم👍👍👍

wpDiscuz