ده فرمان از قوانین تازه‌ی خوش‌شانسی

ده فرمان از قوانین تازه‌ی خوش‌شانسی

در یادداشت شانس یا خوششانسی در مورد کتاب “شانس” صحبت کردم. همانطور که قبلا هم گفتهبودم، این کتاب یکی از تأثیرگذارترین کتابهایی بود که تا کنون خواندهام.

در بخش پنجم کتاب، ده فرمان از قوانین تازهی خوششانسی ذکر شدهاست. 

در انتهای یادداشت قبل، من به سه فرمان اولِ آن اشارهکردم و از شما خواستهبودم که این کتاب را تهیه و مطالعه کنید. از آنجاییکه تعداد نسخههای چاپ شدهبسیار محدود بوده و چاپ جدیدی از آن وارد بازار نشدهاست، بدست آوردن این کتاب کار بسیار دشواری است.

به همین دلیل من طبق قولی که به شما دوستان داده بودم، متن کامل ده فرمان قوانین خوششانسی را در این نوشته با شما به اشتراک میگذارم.

 

باشد که آن فرامین را بهکار گیرید تا رستگار شوید.

 

 

ده قانون خوششانسی بر اساس فصل پنجم کتاب “شانس”

 

۱٫       شانس زمانی طولانی دوام نمیآورد؛ زیرا به تو اتکا ندارد. خوششانسی برای همیشه پایدار میماند؛ زیرا خودِ ما آنرا بهوجود میآوریم.

۲٫      بسیاری خواهان خوششانسی هستند؛ ولی شماری اندک در صدد یافتن آن برمیآیند.

۳٫     اگر هماکنون هیچ شانسی به تو روی نمیکند، شاید به این دلیل باشد که در شرایط همیشگی قرار داری. برای اینکه شانس به سراغت بیاید، باید شرایط جدید فراهم سازی.

۴٫      فراهم کردن شرایط تازه برای خوششانسی تنها به معنای جستجوی منافع خودمان نیست. آماده ساختن شرایط برای کمک به دیگران بر احتمال رو کردن شانس میافزاید.

در همین رابطه بخوانید:  لبخند بزن تا جریمه نشوی

۵٫     اگر ایجاد شرایط جدید را به تأخیر بیندازی خوششانسی هرگز به سراغت نخواهدآمد. فراهم ساختن شرایط تازه گاهیاوقات بسیار سخت است؛ اما… همین امروز دستبهکار شو.

۶٫      گاهی اوقات، حتی در شرایط به ظاهر مناسب، شانس رو نمیکند. آن زمان، در جزییات کماهمیت، شرایط به ظاهر غیرضروری را که در واقع ضروری هستند، جستوجو کن.

۷٫     برای کسانی که تنها به شانس اعتقاد دارند، فراهم ساختن شرایط بیمعنی مینماید. آنانی که شرایط را فراهم میسازند، دربارهی رسیدن شانس نگرانی ندارند.

۸٫     خوششانسی فروشی نیست، به آنانی که شانس میفروشند، اعتماد نکن.

۹٫      پسازآنکه شرایط را فراهم کردی، صبور باش، رها نکن. به رسیدن شانس ایمان داشتهباش.

۱۰٫    فرارسیدن خوششانسی به فراهم ساختن شرایط برای فرصت بستگی دارد. اما فرصت، به شانس و تصادف ربطی ندارد؛ فرصت همیشه در کنار توست.

 

 

نکتهی اخلاقی داستان

پدیدآوردن خوششانسی تنها… به فراهم ساختن شرایط بستگی دارد.

 

 

قانون تازهی خوششانسی

از آنجا که رو کردن خوششانسی تنها مستلزم فراهم ساختن شرایط است… پس خوششانسی فقط به تو بستگی دارد. اگر همین فردا شروع کنی، میتوانی خوششانس باشی.

 

 

داستان خوششانسی

… هرگز بر حسب تصادف به تو رو نمیکند.

 

 

 

 

#شانس

 

#هدف_برنامه_حرکت

 

بیشتر بخوانید:

 

شانس یا خوششانسی
 
(بازدید امروز: ۱)

دیدگاه بگذارید

6 نظرات روشن "ده فرمان از قوانین تازه‌ی خوش‌شانسی"

avatar
ترتیب:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
ساناز رئوف
مهمان

واقعاً عالی بود، ممنون از سخاوتتون 🌹🌹🌹

rezacahtrzarin
مهمان

فک کنم منظور از این شرایط( پیش نیاز هایی) باشد که رندی پاش در کتاب اخرین سخنرانی و دارن هاردی در کتاب اثر مرکب به اون اشاره می کنند
و اون پیش نیازها عبارتند از:
آمادگی (رشد شخصی)
نگرش (باورها – طرز فکر)
فرصت (چیزهای خوبی که سر راه شما قرار می‌گیرند)
اقدام (انجام دادن کاری درباره ی آن‌ها)
یا به عبارتی ساده تر
شانس یا خوش شانسی وقتیه که فرصت با امادگی تلاقی پیدا میکنه
و در اخر هم فرصت همیشه در کنار توست

صدیقه شیخی
مهمان

ممنون از سخاوتتون که این ده فرمان رو با ما به اشتراک گذاشتید. امروز در صفحات صبحگاهی‌ همین موضوع رو مدام با خودم تکرار کردم که فقط باید شروع کنم و حکمت زمانی جاری می‌شود که دست به عمل بزنی. دقیقا همون چیزی که شما در نوشته‌تون بهش اشاره کردید: اگر شروع کنی می‌توانی خوش‌شانس باشی.
قلمتون همیشه سبز!

wpDiscuz